top of page

Hamrla Boys je kapela složená z profesionálních hudebníků s bohatými zkušenostmi, schopná se přizpůsobit různorodému publiku širokým repertoárem složeným z hitů od 60. let po současnost. 

PHOTO-2024-03-14-17-07-32 (18).jpg

Na větších akcích jako jsou plesy, taneční a předhodové zábavy, firemní eventy a větší svatby může kapela vystupovat až v 5-ti členném obsazení.

Hamrla Boys-Trio

Na menší svatby a rodinné oslavy je možno dle přání a možností pořadatele počet členů zredukovat, na trio, duo, až na sólové vystoupení klávesisty.

Varianty obsazení ke stažení ZDE:

Kapela disponuje vlastní světelnou a zvukovou aparaturou o výkonu až 4,5 kW. Pro akce s externím zvukařem je ke stažení náš STAGE PLAN:

členové:

Mirek Hamrla-zpěv, klávesy

Miroslav Hamrla 

zpěv, klávesové nástroje

     Mirek pochází z hudební rodiny. Na klavír se učil hrát v LŠU. Vystudoval kompozici na konzervatoři v Brně a Janáčkově akademii múzických umění.

     Většinu kapel ve kterých hrál si založil sám, první podle vzoru svého otce, děda a praděda- kapelníků, už v 10 letech. Následovala kapela SAM na střední škole a první skladatelské a textařské pokusy. Ve čtrnácti začal vystupovat s kapelou svého táty, ze které se postupem doby vytvořila skupina Hamrla Boys. Název logicky vyplynul z toho, že 3 ze členů kapely byli nositeli tohoto příjmení.

    Po maturitě založil skupinu Zelená pára, se kterou natočil videoklip pro Kabel Plus TV.

 S režisérem a textařem Jiřím Nagyem napsal muzikály Sen noci Svatojánské a Titáni.
     Mimo skladatelské a aranžérské činnosti se věnuje výuce hry na klávesové nástroje v soukromé umělecké škole.

Dan Hlaďo-kytara, zpěv

Daniel Hlaď 

kytara, zpěv

     Dan se narodil v Brně. Oba rodiče hráli- máma na klavír, táta na kytaru a zpíval v místních kapelách. K hudbě měl tedy celkem blízko, ale zpočátku ho to nijak nelákalo. Zásadní zlom přišel asi v osmé třídě, kdy se ve své naivitě rozhodl, že bude metalistou, a k tomu patřila samozřejmě kytara, kapely a co nejvíc vohulenej magneťák. Začal poslouchat Kern, Titanic, Metaliccu, Pražský výběr... Díky kamarádům ze Znojemské kapely Synchron měl možnost zahrát si poprvé na elektrickou kytaru. Začal stahovat své oblíbence a okoukával vše od Pavla Šotkovského - svého velkého vzoru, výborného muzikanta kytaristy a violoncellisty. To mu dalo impuls ke studiu hry na klasickou kytaru u Igora Krejčího, a nakonec u skvělé paní profesorky Marie Hovorkové na konzervatoři v Brně. 

     V tomto období již hrál se svou první regulérní kapelou FanDan, která se později přejmenovala na FanDaniel, zpočátku převzaté, později i vlastní písně po celé Jižní Moravě. V roce 2002 odešel z FanDaniel a nastoupil do barové kapely, se kterou projel celé Německo.

     V době jeho návratu do ČR v roce 2003 hledal Petr Bende spoluhráče do své kapely, slovo dalo slovo a spolupráce trvá dodnes. 

     Působil také externě v orchestru Městského divadla Brno v představení Jánošík aneb Na skle malované. 

     Od roku 2012 spolupracuje s kapelou Hamrla Boys.

     Oblíbený kytarista je Steve Vai, Paul Gilbert, Nuno Bettencourt, John Mayer, S.R. Vaughan, J.Henrix..., oblíbené kapely: TOTO, Extreme, Mr.Big, Led Zeppelin, Metalicca, John Mayal a mnoho dalších...

Pavel Bříza-bicí

Pavel Bříza 

bicí nástroje

     Pavel je absolvent Janáčkovy akademie múzických umění v Brně - obor Bicí nástroje u doc. Šumpíka a doc. Opršála. Prošel mnoha hudebními formacemi. Na postu bubeníka působil v kapelách Petr Bende BAND, FolkTeam, Frenciz, Electric Lady a další. Jako studiový hráč se podílel na nahrávání mnoha CD nejrůznějších žánrů, v neposlední řadě v nahrávacím studiu ORM , např. na 2 posledních CD Karla Gotta. Kromě aktivního hraní také pedagogicky působí na ZUŠ Jaroslava Kvapila v Brně. Motto: “Hraji na bicí nástroje. A velmi mě to baví - tečka. To pro začátek stačí...“ 

Jirka Klement-saxofony

Jiří Klement 

saxofon, klarinet, flétna, harmonika...

     Jirka se narodil v Jeseníku. V Krnově navštěvoval ZUŠ. Po maturitě na gymnáziu absolvoval konzervatoř v Ostravě, poté JAMU-hra na klarinet. Zde mimo jiné hrál Sonátu pro klarinet a smyčce, kterou složil spolužák Mirek Hamrla. 

    Externě spolupracoval s Janáčkovou filharmonií Ostrava, Moravskou filharmonií Olomouc, dosud spolupracuje s Filharmonií Brno, Národním divadlem Brno, Městským divadlem Brno, JazzArchiv BigBandem Brno, s dechovými kapelami (Moravanka, Moravěnka, Gloria, Stříbrňanka, Večerka, Bojané, Sokolka, Šohajka....) 

    Prošel skupinou The Fireballs a je členem tanečního orchestru SW Band Brno.

    Dosud pilné pokusy o ovládnutí Es klarinetu,B klarinetu, basklarinetu, soprán-, alt-, tenor-, baryton-saxofonu …

    Od roku 1994 vyučuje hru na zobcové flétny, klarinety a saxy na ZUŠ v Brně.

Pavel Petrla-trubka

Pavel Petrla

trubka

     Pavel se narodil v Brně, hru na trubku studoval v ZUŠ v Ivančicích, kam se s rodiči přestěhoval. Potom následovalo studium na konzervatoři v Brně. 

     V průběhu studia na konzervatoři sbíral první zkušenosti v dechovce, kterou vedl jeho táta Jaroslav Petrla. Od 4. ročníku konzervatoře začal hrát s Orchestrem Gustava Broma. 

     V roce 1990 se stal zaměstnancem brněnského rozhlasového orchestru OSB. Po zrušení orchestru 5 let angažmá s rakouskou kapelou po celé Evropě, především na Mallorce. 

     Po návratu do ČR, se mimo pedagogické činnosti věnoval hraní v různých orchestrech. Stálé angažmá má také v dechové kapele Moravěnka, Bigbandu Brno, Metropolitním symfonickém orchestru a jako host spolupracuje s Městským divadlem Brno, Bigbandem Gustava Broma, Cool Time Band, F-dur Jazz Band, Za trest band a filharmonickými orchestry. V neposlední řadě je členem dechové sekce Petr Bende Cimbál BIG Band.

Alternace:

Jarek Malý-kytara, zpěv

Jarek Malý

 kytara, zpěv
Pepa Schmied- bicí

Pepa Schmied

 bicí nástroje
bottom of page